NOCLEGI W DUSZNIKACH-ZDROJU

Atrakcje Kłodzka

Kłodzko miasto leżące w województwie dolnośląskim. Jest kojarzone przede wszystkim z białym lwem widniejącym w herbie oraz z hejnałem Kłodzka, który wybrzmiewa z wieży ratusza każdego dnia w południe. Jest to miejsce bogate turystycznie, dlatego wypoczynek w tej części Polski, może być niezapomnianą przygodą. W Kłodzku funkcjonują również liczne hotele oraz miejsca oferujące noclegi. Jest to więc idealne miejsce również na dłuższe wczasy.

Historyczna strona Kłodzka

Pierwszym miejscem, o którym warto wspomnieć w kontekście zapoznanie się z historią, jest średniowieczny park techniki. Wczasy w tym miejscu dzięki tej atrakcji mogą być ciekawym zapoznaniem z tą epoką oraz ze starodawnymi technikami. Kolejnym miejscem idealnym dla miłośników historii, ale także dla każdego chcącego pogłębić swoją wiedzę jest Szlak Ginących Zawodów. Podczas pobytu w tym punkcie turystycznym można zaczerpnąć wiedzy o zawodach, z którymi w dzisiejszych czasach spotyka się coraz rzadziej. Dla miłośników starodawnych budowli idealnie sprawdzi się wypoczynek, połączony ze zwiedzaniem Twierdzy Kłodzko. To niesamowite zabudowanie architektoniczne zachwyca swoim niesamowitym urokiem oraz nietuzinkowym klimatem.

Wypoczynek z dziećmi

Każdy, kto choć raz przebywał na wakacjach z młodymi turystami, doskonale zdaje sobie sprawę jak ciężko skupić ich uwagę. Kłodzko w ofercie turystycznej posiada jednak atrakcje dla zwiedzających w każdym wieku. Doskonałym miejscem do zwierzenia z pociechami będzie Ogród Bajek. To niesamowite miejsce zachwyci każdego malucha. Dzieci spędzą tam miło czas wśród figurek z ulubionych bajek. Dla młodych turystów z zamiłowaniem sportowym Kłodzko również ma rozwiązanie. Na jego terenie znajduje się Park Przygody Skalisko. Jest to niezwykła przygoda zarówno dla młodszych, jak i starszych. Miejscem, które zachwyci młodych miłośników przyrody i historii będzie Jaskinia Niedźwiedzia. Ukazuje ona wymarłe zwierzęta w naturalnych rozmiarach i z precyzyjnym odwzorowaniem.

Doskonałym wyborem na spędzenie wczasów z pociechami, będzie również odwiedzenie Muzeum Żaby, w końcu większość dzieci z zamiłowaniem obserwuje otaczającą ich przyrodę. Miejscem, które zachwyci każde dziecko, będzie z pewnością Muzeum zabawek „Bajka”. Każdy młody człowiek jest zafascynowany zabawkowym światem. Również starsi w tym miejscu odnajdą w sobie wewnętrzne dziecko i miło spędzą tam czas.

Przyrodnicza strona Kłodzka

Teren Kłodzka jest również wspaniałym miejscem na wypoczynek wśród natury. Podczas wypoczynku w tym mieście można podziwiać Skalne Grzyby, Błędne Skały oraz niezwykły i zachwycający swym rozmiarem Szczeliniec Wielki. Na tym terenie znajdują się również Rezerwat Przyrody Zemska Brana. Cudownym miejscem na górski spacer będzie Skalne Miasto Adrspach. Podczas wczasów w tym miejscu możemy podziwiać monumentalne skalne rzeźby będące dziełem natury. Widowiskowe są również Góry Bardzkie. Jest to niezwykłe miejsce, w którym każdy miło spędzi czas wśród cudów natury.