NOCLEGI W DUSZNIKACH-ZDROJU

Kudowa-Zdrój

Kudowa Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które leży blisko granicy polsko-czeskiej. Wczasy w Kudowie są świetnym pomysłem. Miasto oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych jak również dysponuje bogatą bazą noclegową – bez problemu można znaleźć noclegi w Kudowie. Każdego roku wypoczywa tu wielu turystów, którzy chcą poznać uroki tej niezwykłej okolicy. Poniżej kilka ciekawych miejsc, które trzeba zobaczyć podczas pobytu w Kudowie.

Park Zdrojowy

Nie można wypoczywać w Kudowie-Zdroju i nie odwiedzić Parku Zdrojowego. Jest to serce miasta. Park Zdrojowy zajmuje dużą powierzchnię – aż 17ha. Podziwiać możemy w nim wiele gatunków drzew i roślin. Latem możemy tam zobaczyć nawet palmy oraz kaktusy. W parku tym znajdują się źródła wód mineralnych. Spacerując po Parku Zdrojowym, możemy również zobaczyć wzniesienie- Górę Parkową oraz Staw Zdrojowy. W Parku możemy również zobaczyć Altanę Miłości, z której możemy podziwiać panoramę Gór Orlickich. 

Kaplica Czaszek

Kaplica Czaszek jest symbolem Kudowy- Zdroju. Znajduje się ona w dzielnicy Czermna. Ściany i sufit kaplicy są wyłożone ludzkimi czaszkami oraz piszczelami. Znajduje się ich tam około 3000. Kolejne 21000 ludzkich czaszek i piszczeli znajduje się w piwnicy kaplicy. Szczątki te pochodzą głównie z okresu epidemii cholery. Twórcą kaplicy jest ksiądz Wacław Tomaszek. W całej Europie znajdują się jedynie 3 takie kaplice.

Kaplic Czaszek robi wrażenie

Szlak Ginących Zawodów

Nieopodal Kaplicy Czaszek znajduje się Szlak Ginących Zawodów. Odwiedzając to miejsce, możemy zapoznać się z takimi zawodami jak np. kowalstwo, tkactwo, garncarstwo. Można tam spróbować samodzielnie zrobić naczynie z gliny na kole garncarskim czy spróbować pozyskać mąkę starodawnym sposobem. Znajduje się tam również muzeum, gdzie możemy zobaczyć sprzęty, które służyły ludziom w przeszłości. Dzięki tej atrakcji będziemy mieli rónież niepowtarzalną okazję, zobaczenia kowala przy pracy. Znajdują się tam także różnorodne efekty rękodzieła np. swetry i koronki. Na Szlaku Ginących Zawodów możemy odwiedzić także zwierzyniec. Możemy tam zobaczyć np. wielbłąda i kangura. Po zakończonym zwiedzaniu w specjalnie przygotowanym miejscu można rozpalić ognisko i wspólnie biesiadować.

Muzeum Zabawek

Podczas wypoczynku z dziećmi warto odwiedzić Muzeum Zabawek. Możemy tam zobaczyć wiele eksponatów, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Mimo małej powierzchni muzeum właścicielom udało się zebrać tak wiele eksponatów, które przywołują dorosłym miłe wspomnienia, a dzieciom pokazują, czym bawiło się w przeszłości.

Pijalnia Wód Leczniczych i Sanatoria

Kudowa- Zdrój przyciąga bardzo ciekawym budownictwem. Jednym z ciekawszych jest budynek Pijalni Wód Leczniczych. Budynek pochodzi z XX w. Jest on utrzymany w stylu barokowym. Interesującym budynkiem jest również Zameczek. Kiedyś był on domem gościnnym, a dziś pełni funkcję sanatorium. Spacerując po Kudowie- Zdroju, warto zwrócić również uwagę na budynek sanatorium Polonia, który charakteryzuje monumentalna bryła.

Nocleg w Kudowie- Zdrój

Wypoczywać w Kudowie-Zdroju można nie tylko w sanatorium. W mieście znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów oraz hoteli. Znajdziemy także opcję noclegu z wyżywieniem. Niektóre hotele oferują także basen czy zabiegi spa. Nocleg znajdzie się na każdą kieszeń, ponieważ rozpiętość cen jest dość spora i dostosowana do różnych potrzeb i możliwości.