NOCLEGI W DUSZNIKACH-ZDROJU

Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka znajduje się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Miasto to słynie ze srebrnego lwa, znajdujące w herbie miasta. Jest niezwykle atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Dodatkowo na jego terenie znajdują się liczne miejsca oferujące noclegi w przystępnych cechach. Dzięki temu może być to wspaniała pozycja turystyczna na dłuższe wczasy.

Uroki miasta

Elementem obowiązkowym na turystycznej mapie Kłodzka, jest Stare Miasto. Spacer po tym cudownym terenie zajmie zaledwie kilka minut. Niszczejące zabudowanie miejskie, mimo pozornie nieprzystępnego widoku, może zbliżyć nas do panującego tam klimatu. Wspaniale wzbogacają zabudowę tego miasta, Średniowieczne Mury Obronne. Pozostałe fragmenty tej budowli, z pewnością wzbogacą każdy spacer podczas wypoczynku w tym miejscu.

Wirtualna wycieczka

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia, jest Kościół św. Michała Archanioła. Przez rujnującą historię, jaką posiada ta budowla, można dostrzec ogromną mieszankę różnych stylów architektonicznych. Na terenie Bystrzycy Kłodzkiej znajduję się również cudowną Statua Trójcy Świętej. Ten pomnik stanowi nieodłączna część podczas zwiedzania tego miasta, nie tylko przez osoby silnie wierzące. Dopracowane wykonanie zachwyci każdego. Na tym terenie znajduje się również posąg Świętego Jana Nepomucena. Dla osób, które jednak szczególnie cenią sobie religijną stronę wczasów, idealnym miejscem będzie Sanktuarium Maria Śnieżka, będące nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także punktem widokowym. Uroki miasta dopełnia również Wieża Rycerska. Obiekt architektoniczny zachwyci nie tylko miłośników historii. Jest to nietuzinkowa budowlana, zachwycająca swoim stratowanym kunsztem budowniczym.

Dla miłośników przyrody

Osoby, które podczas wczasów cenią sobie stały kontakt z naturą, również znajdą coś dla siebie. Na terenie Bystrzycy Kłodzkiej znajduję się bowiem Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Jest to cudowne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Również miłośnicy aktywności fizycznej, będą zadowoleni ze spaceru bądź innej aktywności wykonywanej w niezwykle urokliwym miejscu, o każdej porze roku. Park krajobrazowy może być również, niezwykłym miejscem na rodzinny spacer.

Naukowe wczasy

W Bystrzycy Kłodzkiej znajduje się Muzeum Filumenistyczne. Jest to nietuzinkowe miejsce, w którym zostały zgromadzone eksponaty związane z tematyką ognia. Jest to niespotykana forma ekspozycji muzealnej, dlatego będąc w tamtejszej okolicy, warto odwiedzić to miejsce. Jest to również wspaniała atrakcja dla młodego pokolenia, które często nie zna starszych metod rozpalania ognia. W muzeum znajdują się imponujące zbiory, które z pewnością poszerzą wiedzę każdego. Są tam różnorodne pudełka po zapałkach, nie tylko z Polski, ale także z różnych regionów świata. Dodatkowo znajduję się tam mała galeria sztuki, która wzbogaca całość. Po obiekcie oprowadza przewodnik, który w ciekawy sposób pogłębia naszą wiedzę, z tego zakresu. Jest to wspaniałą okazją, aby połączyć wczasy z nauką i nabywaniem wiedzy z zakresu historii.

Nysa Kłodzka w Bystrzycy